Škola v prírode

logo_plskEurópska únia

Škola v prírode v dňoch 27.06.-29.06.2014 v Medzilaborciach ako súčasť 52. ročníka Festivalu kultúry a športu

Program tohtoročnej športovej časti 52. ročníka FKaŠ bol rozšírený o jeden deň a venovaný mládežníkom. Posledný júnový piatok patril žiakom sanockých a medzilaboreckých základných škôl. V rámci projektu cezhraničnej spolupráce medzi mestami Sanok a Medzilaborce v športovom areáli základnej školy na ul.Duchnovičovej v Medzilaborciach zapolili vo florbale a malom futbale. V obidvoch športových odvetviach boli úspešní domáci chlapci. Florbalisti zvíťazili 5:4 a futbalisti 5:1.
Aj v sobotnom programe bolo miesto, kde sa predstavili mali poľskí a slovenskí športovci . Po otvorení športovej časti festivalu, ktoré sa uskutočnilo na zrekonštruovanom futbalovom štadióne MŠK Spartaka za prítomnosti primátora mesta Ing. Ivana Soleja a predsedu ObFZ Petra Jenčuru odohrali mladí adepti futbalu zápas a teraz boli úspešní malí Sanočania a jednoznačne zvíťazili 7:0. Po mládežníckom stretnutí sa rozbehol festivalový futbalový turnaj. V prvom stretnutí Výber ObFZ Humenné po vyrovnanom boji zvíťazil v súboji s OFK SIM Raslavice 3:2. Autormi gólov víťazného mužstva boli Metiľ, Karas a Matta. Na druhej strane v raslavickom drese boli úspešní Jusko a Lazúr. Druhý súboj zviedli domáci futbalisti MŠK Spartak z futbalistami českého družobného mesta Náměšť nad Oslavou – Vicenice. Domáci hráči hosťom veľa šanci nedali a presvedčivo zvíťazili 4:1. Za Spartak bol úspešní dvakrát Potoma po jednom góle pridali Gavula a Lukačik Víťazoslav. U hosti výsledok prikrašlil Křivánek.
V nedeľu futbalový program otvoril súboj o tretie miesto. Tu jednoznačne dominovala raslavicka jedenástka a deklasovala snaživých Čechov 7:2. Za Raslavice boli po dvakrát úspešní Lazúr a Kozák a po jednom úspechu pridali postupne Tomáško, Jusko a Kovalčin. Za českú stranu sa do čierneho trafili Kopulety a Preisner.
Pred finálovým duelom odovzdali primátor mesta Ing. Ivan Solej a predseda MŠK Spartak Ján Kapraľ Kocurišinovi Leonidovi, dlhoročnému hráčovi, trénerovi a funkcionárovi pamätnú plaketu za jeho aktívnu činnosť odvedenú pre farby Spartaka. Ocenili týmto jeho bohatú športovú kariéru pri príležitosti jeho blížiaceho sa okrúhleho životného jubilea.
Finálový súboj už ponúkol divákom vyrovnaný a napínavejší duel. Pohár za víťazstvo vo futbalom turnaji 52. ročníka FaKŠ si nakoniec odniesli chlapci hrajúci v dresoch Výberu ObFZ, vedení trénermi Lukačikom Víťazoslavom a Hajdučkom Miroslavom. Víťazstvo tejto jedenástke 2:1 zabezpečil dvoma gólmi Karas a na druhej strane bol úspešný Potoma. Ocenení boli aj najlepší jednotlivci futbalového turnaja. Cena pre najlepšieho brankára patrila Kračinovskému Stanislavovi z Raslavíc, strelcom turnaja sa stal Potoma Róbert z domáceho MŠK Spartak a najlepším hráčom turnaja sa stal hráč výberu ObFZ Humenné Karas Tomáš. Ceny najlepším družstvám a jednotlivcom odovzdal primátor mesta Ing. Ivan Solej za asistencie členov výpravy družonbného mesta Kozienice z Poľska.
Neoddeliteľnou súčasťou športovej časti festivalu je tradičný kolkársky turnaj. Tohtoročný sa uskutočnil už v zrenovovanej kolkárni MKK Medzilaborce. Víťazným družstvom sa stali kolkári TJ Vrútky A s výsledkom 1548 zhodených kolov. Druhé miesto si vybojovali domáci kolkári MKK A s počtom 1496 zhodených kolov. Na tretiu priečku sa dostalo družstvo TJ Vrútky B so 1300 zhodenými kolmi a štvrtá priečka patrila v konečnom účtovaní patrila domácim MKK B s výsledkom 1156 zhodenými kolmi. Najlepšími jednotlivcami sa medzi ženami stali Závacka z Vrútok B. Zhodila 327 kolov. Medzi mužmi si najlepšie počínal kolkár z TJ Vrútok A Bažík,ktorý zhodil 415 kolov.
Výskedky futbal :

Sobota : Výber ObFZ Humenné – OFK SIM Raslavice 3:2
MŠK Spartak – FC Náměšť nad Oslavou 4:1

Nedeľa : Zápas o 3.-4.miesto
OFK SIM Raslavice – Náměšť nad Osl. 7:2
Finále
MŠK Spartak Medzilaborce – ObFZ Humenné 1:2

„Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátnym rozpočtom v rámci cezhraničnej spolupráce Poľsko- Slovenská republika 2007-2013“

Invalid Displayed Gallery

This entry was posted in Aktuality. Bookmark the permalink.

Comments are closed.